Česká spořitelna servis 24 přihlášení

Česká spořitelna, která je součástí Erste Bank Group, operuje v Česku s více jak 5 miliony klienty. Patří spíše k „dražším“ ústavům, co se poplatků týká. Internetové bankovnictví však nabízí určitý únik z těchto nepříjemných plateb.

Uveďme si pár příkladů.

U klasického sporožira platíme za vedení účtu 20 Kč, převedením účtu na Osobní a zavedením internetového bankovnictví se však vedení účtu paradoxně navýší na 69 Kč měsíčně, avšak s tím, že další poplatky za platební kartu a elektronický měsíční výpis jsou již nulové. Aktivací výběrů z bankomatu CS jsou 3 výběry z bankomatu zadarmo. Lze tedy klesnout z hypotetického schématu měsíčních poplatků ze 101 Kč na 69 Kč díky internetbanking a CS. Výběr peněz kartou např. v supermarketu je také zadarmo narozdíl od výběru na pobočce, kde je poplatek 65 Kč! Ale platit musíme i v internetbanking za bezhotovostní transakce, které si vlastně sami vyťukáme na vlastní klávesnici.

Službu internetového bankovnictví nabízí Česká spořitelna pod názvem Servis 24 a zpřístupňuje videomanuál nebo psaný návod pro první přihlášení. Při první návštěvě Servis 24 vloží uživatel do formuláře klientské číslo a heslo pro Telebanking a změní si nové heslo pro Servis 24. Službu lze aktivovat i na pobočce Spořitelny.

Bezpečnostní prvky Servis 24 proti zneužití jsou chráněny klientským číslem, heslem, klientským certifikátem či SMS, jejichž autorizaci je však nutné udělat na pobočce České spořitelny nebo o ni písemně požádat.

Pomocí Servis 24 lze hradit E-faktury společností ČEZ, E.ON, RWE a nově od 28. února i České pojišťovny. Vyjma klasických operací, jako výše zůstatku, pohyby, nastavení, změna či zrušení trvalého příkazu apod., lze sjednat přeschválení spotřebitelského úvěru, kontokorentní úvěru nebo Chytré karty, dobýt si TWIST nebo O2 kartu atd..

V půlce května však Česká spořitelna zažila nepříjemné období ohledně padání Servisu 24 kvůli přetížení při přihlašování. Česká spořitelna, která má nejvíce klientů využívající internetbanking (téměř 1,5 milionu), inovovala svůj Servis 24 a nabídla tak klientům vylepšený desing a komfortnější servis. 19. května vydala ČS prohlášení, v němž se omlouvá za způsobené výpadky a nemožnost přihlášení a zavázala se, že nebude za květen účtovat poplatek 25 Kč za Servis 24. V současné době je podle slov České spořiteny již systém stabilizovaný. Servis24 přihlášení tak můžete bez problémů využívat.

První přihlášení do služby servis 24 internetbanking

Kde se přihlásit na www.servis24.cz (CSAS servis 24)

web: www.servis24.cz